Kaňka 16

Toto je 16 díl z 41 v seriálu Kaňka

Poslal jsem Janě pasáž, ve kterém jsem ji uvedl do příběhu. Druhý den ráno, hned po probuzení, mě napadlo zdůvodnění, proč by Jean byla taková jaká byla. Jako sedmnáctiletou se ji pokusil zneužít ovdovělý otec. Proto z domova utekla a krutý svět ji velmi rychle naučil, kterak se jím probít…
Jo a taky mě EFENIX informoval o tom, kdy vyjde druhej díl. Tak to abych začal pomalu česat třetí…

Když se Václav vrátil od Alí Burky, šel nejprve do kuchyně, a když tam Josefínu nenašel, zamířil do jejího pokoje. Zaklepal na dveře a počkal na vyzvání.
Josefína seděla na židli u stolku a rozčesávala si vlasy. Na sobě měla jen košilku.
„Josefíno. Přinesl jsem tobě a Róze tu zázračnou vodičku proti početí.”

Došel k ní, aby jí mohl lahvičku s lektvarem předat. Pohled shora mu jen potvrdil, že „přednosti” jeho nejstarší sloužící rozhodně stojí za prozkoumání. Raději znovu promluvil, aby Josefína nepřišla na to, kam se kouká.
„Vidíš, tady ve víčku je ryska, po kterou se medicína naleje. Když ji teď hned vypiješ a pak jeden kalíšek každý den ve stejnou dobu, tak…” Václav si na prstech odpočítal dny, „tak od úterního rána můžeš obcovat bez obav z následků.”
Josefína si od pána vzala vytouženou medicínu. Václav se nenápadně posunul o kousek doleva, aby si vylepšil výhled…
„Nemusíš ji brát, když na ženu přijdou její dny. Jen je důležité, abys zase začala poslední den těch dnů, jestli mi rozumíš, jinak… Však víš.”
„Ano, pane, rozumím.”

Všimla si, že pánovi neustále sjíždí zrak na její ňadra. Jeho zájem ji potěšil.
„Tu lahvičku máte s Rózou dohromady. Až vám to bude docházet, tak mi řekneš a já přinesu novou. Róze prosím vysvětli, jak se to užívá. Jo, abych nezapomněl. Pokud vytěžuješ Johana skoro každý den, tak se poohlédni po někom dalším, neboť ho čekají důležité noční služby a nevím, jak bude po nich zvládat ještě tebe a Rózu.”
„Ale my si sem přece nesmíme vodit žádné pánské návštěvy…”
„To je pravda, ale zase můžeš za mnou přijít a požádat o volno z důvodu nutkavé potřeby… Když je spokojené služebnictvo, tak je spokojený i jeho pán.”
On jim ho někdo vyměnil, bylo první, co Josefínu napadlo, když tohle slyšela. Položila lahvičku na stolek, vstala, přitiskla se k pánovi, aby cítil, co má doma a špitla: „Děkuju.”
Václav byl tou reakcí zaskočen, ale nebránil se. Dokonce začal Josefínu hladit po zádech, aby prodloužil ten příjemný tlak na prsou. Nechal na ní, kdy uzná za vhodné se odpoutat.

„Kdyby pán někdy potřeboval, tak umím víc, než jen vařit…” řekla, když ustoupila od Václava o krok a podívala se mu do očí.
„O tom nepochybuji a rád se o tom přesvědčím. Teď mě ale omluv, mám ještě nějakou práci.”

Druhý den ráno šel královský výběrčí daní za panem Kozinou. Na dnešek byli domluveni, že se spolu vypraví na chátrající statek „U Vzteklejch lišek” a při zpáteční cestě na sklep Václavova domu.
„Otče,” vyrušil jej z přemýšlení známý hlas. „Kdy zase plánujete vystříkat mou vyprahlou svatyni?” potichu se jej zeptala Amélie, která se k němu na ulici přitočila. „Nějak mne váš svatý hák zanedbává. Doneslo se mi, že doma živou vodou nešetříte, protože velmi často světíte kapli jedné sloužící.”
Václav se rozhlédl kolem a zatáhl Amélii kousek stranou.

„Milé dítě, musím dbát o svou pověst. Co by tomu řekli lidé, kdyby tě viděli ke mně přicházet dvakrát v týdnu. Slibuji, že už brzo přijdeš na návštěvu, na kterou budeš dlouho vzpomínat.”
„Beru vás za slovo, otče. Již se těším.”
„Budeš mít na co, dcero. Budeš mít na co…”

S těmito slovy Amélii opustil a odkráčel za svými záležitostmi.

Václav Nejezchleba se starým Kozinou procházeli budovy bývalého statku. Nepřekvapil je hrozný nepořádek, ani chybějící okna, dveře či vrata. S tím počítali. Nepočítali s tím, že zjistí, v jak dobrém stavu jsou krovy na obytných budovách a stodole. O to hůř na tom byly stáje a přilehlé chlévy. Zůstaly jen holé zdi s propadlou střechou.
Vyšli zpátky na velký obdélníkový dvůr. Václav se rozhlédl kolem sebe. Už když sem vešli jej překvapila jeho rozlehlost. Ze všech stran byl obehnán budovami.

Představoval si, že je velký pán, který sem právě přijel kočárem za slibovanými radovánkami. Sloužící by mu okamžitě otevřeli dveře a zavedli jej k šafáři, který by ho ubytoval v bývalé obytné budově majitelů statku. Mezitím by koně ustájili a kočár zatáhly do kočárovny. Na cestě mu vyhládlo, proto by navštívil hostinec, který bude v protější budově, kde dřív bydleli pacholci a děvečky. Stodola se promění na centrum hříšné zábavy. Dole bude krčma, kde budou obsluhovat mladé dívky v šatech, jež nezvykle mnoho odhalí. Pro obveselení panstva se zde budou ženy svlékat. Pokud některý z pánů… (Václav se zarazil. Proč by sem nemohli jezdit i bohaté dámy?) dostal chuť si zahřešit, vybral by si některou z přítomných sloužících a odešli by spolu do jednoho z pokojů, které by vznikly z „půdy”. Stodola je dost vysoká na to, aby takové patro šlo vytvořit.
„Čím byste začal, pane Kozino?”
„Rozhodně novými vraty a sehnáním někoho, kdo to tady bude hlídat, protože jinak nám všechno, co sem navezeme, do druhého dne zmizí.”
„Můžete se o objednání těch vrat postarat? Já seženu spolehlivé hlídání. A teď se pojďme podívat na rybník.”
Byl to spíš rybníček, ve kterém majitelé statku určitě chovali ryby na prodej. Teď by zeleně kvetoucí hladina rozhodně nikoho nezlákala k osvěžující koupeli. Ze dvou stran byl chráněn stromy. Od příjezdové cesty sem nebylo vidět díky obytné budově (aspoň ubytované panstvo bude moci pozorovat koupající se naháče) a jediný otevřený prostor pro nežádoucí čumily přehradí živý plot. Jen se bude muset upravit břeh, aby se dalo do vody vstupovat postupně.

„Znáte, pase Kozino, někoho, kdo ho dokáže vyčistit?”
„Znám.”
„Výborně, tak si ještě prohlédneme sklepy.”

„To vypadá, že moje postava bude pěkná divoška. Jsem zvědavá, co všechno, na rozdíl ode mne, zažije… Nepřišel bys ve čtvrtek pokecat?”
„Přijdu. A rád,” odpověděl jsem na Janin mail.

Starý Kozina to vymyslel. Václavovi v jeho sklepě ukázal, kde mu udělá krb, který jej bude jednak vyhřívat a také nad ním bude železný kotel s vodou. Ta se do něho bude lít ze dvorku za domem. Ve sklepě bude ještě jeden zamaskovaný na studenou vodu. Prostoru bude vévodit velká káď na koupání, do které povedou dvě trubky na teplou a studenou vodu. Po vykoupání se voda odčerpá pomocí ručně poháněného kola na dvorek, kde bude bazén s pískem. Jím voda proteče a vyčištěná steče do kotle se studenou vodu.
První, co měl královský výběrčí sehnat, byla ta káď. Od ní se bude odvíjet všechno ostatní. Proto ještě v sobotu odpoledne vyrazil za truhlářem Bendou.
Našel ho v dílně. Benda vzal Václava do seknice, kde bylo přece jen vhodnější prostředí pro sjednání zakázky.
„Jak veliká by ta káď na koupání měla být?” zeptal se mistr truhlářský s papírem a tužkou v ruce.
„Dva a půl lokte na šířku, pět na délku a jeden na výšku. Stranu blíž ke zdi opatříte nahoře prknem, aby se na té hraně dalo dobře sedět. Jedno čelo bude vyšší, kvůli opoře hlavy a druhé opatřené vyvýšeným sedátkem.”
„Jakým sedátkem?”
„Představte si, že v té kádi stojíte…”

Najednou a bez předešlého varování k nim dolehlo sténání milující se ženy. Václav se tázavě podíval na Bendu.
„Syn si asi přivedl kamarádku,” ukázal palcem na dveře, za kterými se milostný zápas odehrával, „pokračujte prosím, jestli vám to nevadí.”
„Takže, stojíte v kádi a před vámi je žena připravená vás pojmout. No a mělo by to být v takové výšce, aby to bylo pro oba pohodlné.” Václav naznačil, jak strhává ženu na sebe. „Rozumíme si?”
„Naprosto.”
„Ideálně, kdyby se to dalo nastavovat. Pak bych potřeboval, aby jedna strana měla o něco vyšší nohy, aby z ní voda dobře vytékala do trubky na odčerpání vody. Tohle s vámi bude řešit pan Kozina.”

Truhlářův syn, ale hlavně jeho kamarádka, dali najevo, že je „dílo” hotovo. „Slyším, že tu máte veselo…”
„To víte, mládí si žádá své…”
”A nejenom to…”
„Kdy mám s výrobou začít?”
„Hned. A až to budete mít hotové, budu mít pro vás další zakázky.”
„Bude mi ctí je pro vás zhotovit.”
Královský výběrčí se sbíral k odchodu, když z „pokoje radosti” do seknice vešel Bendův syn následovaný svou matkou.

Autor

Navigace v seriálu<< Kaňka 15Kaňka 17 >>
4.1 28 votes
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Junior

Výborné pokračování. Tak Václav začne budovat takový luxusní bordel a ta koupelna co buduje ve sklepě ta bude taky zajímavá. Těším se na pokračování.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x