informace

Hledá se korektor

Naše stránka se od samého začátku snažila přinášet čtenářům maximální požitek z čtení povídek i tím, že jsme povídky před zveřejněním opravovali. Tedy, dělal to hlavně jeden jediný korektor a to Fred, který je i zdejším populárním autorem. Nicméně máme už hodně autorů a povídek kvapem přibývá. Proto se náš tým rozrostl o další korektory. Nyní je zde ale opět reálně pouze jeden aktivní korektor. Jistě jste si všimli, že se sem tam nějaká ta chyba poslední dobou objeví. Je to dáno hlavně tím, že aktivním korektorem je hlavně Fred. Dalším aktivním byl Smajda, ale ten už bohužel z pracovních důvodů nemůže pomáhat. Fred odvádí už deset let výbornou práci jako korektor a i jako autor, ale nemůže zvládnout opravovat všechny vložené povídky. A podle pravdivého tvrzení „s kvantitou klesá kvalita“ se občas chyba objeví.

Proto hledáme nového korektora. Někoho, kdo má rád český jazyk a dokáže odhalit gramatickou i slohovou chybu. Je to neplacená výpomoc a vyžaduje pravidelnou kontrolu stránky a komunikaci s autorem povídek, který by mohl mít vůči některým úpravám (hlavně slohu) námitky. Na druhou stranu korektor si přečte nové povídky i několik týdnů před tím, než jsou uveřejněny, má tedy velmi exkluzivní přístup k novým povídkám. A taky, pokud má povídka u čtenářů úspěch, si může říci, že k tomu dopomohl i on.

Pokud se tu najdou lidé, kteří by měli zájem pomoct udržet kvalitu povídek na této stránce, ať mi napíšou (uživatel tomas) soukromou zprávu. Případně email na podpora@efenix.cz .

Autor

0 0 votes
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Držím vám palce , aby se pár šikovných lidí našlo . Protože toto je opravdu výborná stránka . Frede nikdo není dokonalý , ale jde Ti to výborně . Těším se až opět něco napíšeš i když jistě máš velmi málo času .

Fanyn

A co harai? Je vidět, že co do pravopisných chyb v povídkách je velmi vnímavý, záleží mu na bezchybnosti textů. Haraii, to není z mé strany rýpání, ale pochvala… Nechceš se toho ujmout?

harai

Po pravdě – já taky nejsem bezchybný. Například mě/mně je stráááášně těžké…:D
V povídkách kolegů chyby cíleně nehledám – jenom mě ty hrubky prostě zaskočí a kazí mi radost z povídky.

Také jsem přemýšlel, že bych do toho /korektor/ šel, ale to už by mi asi nezbyl čas na psaní mých povídek. A naprosto neskromně si myslím, že to by byla škoda… 😀

Šmajda

Tak na tom jsme asi stejně ;-). Bohužel jsem z této práce tak zblblej, že se zaměřuji už i na ji/jí a „mé/své“ a podobné drobnosti, které jsem před kontrolou zdejších povídek ani neznal.

Dalším bonusem pro případné korektory tedy může být i to, že se zdokonalí v rodném jazyce. Internetovou jazykovou příručku z AVČR mám od jisté doby mezi oblíbenýma stránkama ;-).

FranK

Já jsem tu pár povídek opravoval, ale potom jsem to přestal stíhat. Pokud to budu ještě stíhat, tak se opět zapojím.
FranK

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x