informace

Publikování povídek

Bylo nebylo. Před zhruba 14 lety vznikl jeden web, který umožnil autorům publikovat erotické povídky. Oproti jiným webům své doby se rozlišoval ve dvou věcí. První byla, že dodržoval striktně zákony ČR. Díky tomu se na webu nemohl objevovat sex se zvířátky a ani popisování sexuálních radovánek nezletilých. Rozumějte mladších osmnácti let. Tou druhou věcí bylo i to, že povídky procházeli korekturou. Ten web je samozřejmě eFenix a ty dvě věci si ponechal. Za těch bez mála 14 let (fungujeme od září 2007), se zde vystřídalo hodně autorů. Někteří napsali jednu, dvě povídky, jiní několik knížek. Někteří autoři píší stále, jiní se odmlčeli a už se neozvali.

V samotným začátku byly povídky publikovány tak, jak přišly. Jak je korektor vložil do systému. Stávalo se tak, že někdy vyšly dvě, tři povídky a pak týden byl klid po pěšině. A tak došlo k domluvení mezi korektory, že bude dobré příchozí povídky plánovat k vydání tak, aby vždy vyšla jedna povídka denně. Díky tomu se objevilo minimum dní, kdy by nebyla žádná povídka. A to se čtenářům líbilo. Začali mít jistotu jedné nové povídky.

Tento systém se udržel do dnešního dne. Za tu dobu došlo k jedné velké podstatné věci. Muselo se přejít na nový systém, který pohání webové stránky. Drupal byl opuštěn a přešlo se nad WordPress. A dostáváme se tak k tomu, co se děje nyní. Celou tu dobu tu všichni (autoři, korektoři, admin) fungujeme zdarma, ve svém volném čase. A někdy se zadaří, že tu je aktivních několik korektorů, ale spíše většinou je na tu jen jeden jediný. Dříve to tu držel Fred, nyní Jeff. Za což mu moc děkuji. Každopádně i když to děláme rádi, nemůžeme tomu dát 24 hodin denně. Není čas, nejsou peníze. Nebylo možné udělat jednoduchý přesun povídek z jednoho systému do druhého. A tak se, pokud byl čas, převáděli povídky postupně ručně. To je i důvod, proč v starém systému je tisíc povídek, které ještě nebyly převedeny.

Pokud se tu teď objevují povídky ze staré verze stránek, je to hlavně z důvodu, že autoři si dali před koncem roku pauzu. Někteří přestali psát úplně, jiní prostě nemají čas. A my to chápeme. Harai se nicméně rozhodl toho využít a začal ve větším převádět povídky ze staré verze webu do nové. A jelikož je tu spousta nových čtenářů, kteří přišli v posledních dvou třech letech a neznají původní tvorbu, tak je znovu vydáváme. Aby si Harai a Jeff odpočinuli mezi svátky, naplánovali se takhle povídky skoro měsíc do předu.

Jakýkoliv přesun je možný. Ale to není jen o změně data vydání. Pokud je povídka součástí seriálu, tak se snažíme, aby další díly vycházely jednou týdně ve stejný den, pokud jsou k dispozici. Z důvodu nedostatku nových povídek jsme naplánovali nyní dva díly po týdnu. Ale i tak těch dílů některých povídek je vícero a naplánovány jsou klidně až dva měsíce dopředu.

Naprosto chápu autory, kteří pošlou novou povídku a není hned uveřejněná. Nicméně by takový autor měl mít pochopení. Několikrát jsme to tu v komentářích se snažili vysvětlit. Času je málo. Vaší povídce, milý autoři, se jediný korektor na webu věnuje maximálně. Zároveň se snaží znovu projít a opravit i ty povídky, které jsou přidány ze staré verze stránek. A když k tomu musí ještě přemýšlet nad tím, jakou povídku, již naplánovanou, přesune a kam, aby Vaše čerstvá povídka byla uveřejněná hned, dá to práci. Ne možná tolik, jako napsat novou povídku. Ale pokud máte čas jen před spaním, nechce se vám přemýšlet další hodinu a přepisovat časy a data uveřejnění.

Je potom trochu nefér nás obviňovat z opomenutí, nebo vyhrožovat odchodem někam jinam. Nedocílíte tím, že se vám bude korektor hned věnovat. Naopak. Docílíte toho, že jediného korektora to přestane bavit. A to přece nechcete.

Nicméně kritiku chápeme. Proto jsme se dohodli s Jeffem, že povídky ze starého efenixu budeme uveřejňovat v čase 16:00 h a povídky, které budou nově zaslány, budou uveřejňovány v 8:00 hodin. Takže se může stát, že v jeden den tu vyjdou dvě povídky.

Ještě jednou prosím mějte strpení, opravdu tu nikomu nenadržujeme a naopak nikoho neupozaďujeme. Jen prostě děláme vše, co je v našich silách možné a co nám čas dovolí.

Autor

4.8 65 votes
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sasha

U toho striktního dodržování zákonů mi trochu vrtá hlavou, jak je to s incestem?

Sasha

Já jsem asi natvrdlej,jaký je rozdíl mezi „sex se zvířátky“ a „incest“. Obojí je v reálu zakázáno ale první nemůže být v povídce a druhé ano? Já nechci obhajovat jedno nebo druhé, spíš chci pochopit tu hranici, o čem můžu (sem) psát a o čem už ne. Ideálně, kdyby ty pravidla někdo sepsal…

Sasha

Super, už to chápu. Díky.

Draken

Ahoj,
Je to poprvé, co se tu vyjadřuju a i když tuhle stránku sleduju už hodně dlouho (myslím že třeba 6 let to bude) pořád mi připadalo, že nemám právo nikoho hodnotit, protože sám jsem ještě nic nenapsal. Upřímně chci složit poklonu všem autorům, co tu píšou i korektorům, že si dávají tu práci a opravujou povídky a udržujou to tady v pořádku.
Jste úžasní a děkuju 🙂
Asi měsíc si prohrávám s myšlenkou taky něco napsat, tak třeba se to povede a nesnížím úroveň, která tu je 😉

Junior

@Draken myslím, že minimum co můžeš pro autory udělat je napsat nějaký komentář pod povídku. Nemusí to být hodnocení autora nebo kvality povídky, ale jen ocenění, že se odvážil něco napsat. Sám jsem na tom podobně, obdivuji všechny autory, že jsou schopni něco vyplodit a mají odvahu jít s kůží na trh. A když pak vidím že povídka má několik tisíc přečtení, ale žádný komentář tak je mi takového autora líto. Snažím se napsat alespoň drobný komentář pod každou povídku, kterou jsem přečetl. Chápu @Tomáš je lepší, když vyjde jedna povídka denně a pravidelně než třeba během 3 dnů 20… Číst vice »

shock

Ta „výtka“ nebo spíš informace trochu cílí na mě, neb zdatně zásobuju Jeffa svými výtvory a nezdá se mi, že by v krátké době šly ven, jak bylo zvykem. Netušil jsem, že je zde spoooousta čekajícího archivu. Je asi dobře nové povídky vydávat ráno a co nejdříve, archiv ve „druhé, odpolední vlně“ Bude vtom i jakýsi pořádek, co je nové, co je staršího data. Co se týče komentářů Junior má pravdu. Vždy, když se objeví něco hodně neobvyklého, nebo nějaký komentář (můj) o zvažování odchodu a přestání psát, vyrojí se hromada komentářů. Když vyjde standardní povídka, dočkáme se jen Juniora… Číst vice »

Junior

No ty i jiní autoři máte výtky k tomu, že se Vaše povídky nepublikují tak rychle jak by jste si představovali. Na druhé straně jsou tady autoři, kteří by chtěli aby se jejich díla z původního Fenixu co nejdříve převedla sem. No a na korektorech a adminovi je aby to nějak sladili v rámci publikace na tomto webu. @Shock ty jako autor by jsi v administraci měl vidět kalendář publikace. Jak psal @Tomáš převádějí se povídky ze starého Fénixu, protože práce s nimi je jednodušší protože korektury už byly jednou udělány a pak se se zařadí do plánu publikací. Teď… Číst vice »

Sasha

Já nevím jak ostatní autoři ale já píšu povídky několik dní nebo spíš týdnů. Takže jestli pak čeká ještě další dva týdny na publikování už mě zase tak moc netrápí. Občas je to blbý u seriálů, kdy by se dalo v dalším síle reagovat na nějakou připomínku, jenže on už čeká ve frontě.

dedek, Jeff

Juniore, s tím jednodušším publikováním povídek, převedených že starého Fenixu, nemáš docela pravdu. I když na nich byla prováděna korektura, přecejen se občas objeví chybička, takže si povídku stejně musím přečíst, jednak proto, abych opravil chybu a také přiřadil odpovídající ilustrační obrázek. To vše zabere nemalý čas.

Junior

Jeffe samozřejmě jsem nechtěl nijak zlehčovat práci na povídkách, které se převádí ze starého Fénixu. Je mi jasné, že si je musíte alespoň přečíst a zkontrolovat zda v ní nejsou překlepy. Cením si Vaší práce.

Draken

To je pravda, tak slibuju že se polepším 😉

Huhu

Dobrý den. Když by bylo potřeba mohu nabídnout své služby jakožto korektora, či mohu pomoci. Stačí mi odpovědět.
Huhu

Junior

Napiš na podpora@efenix.cz svoji nabídku. Určitě se ti někdo ozve.

Huhu

ok

Sokar

Popravde, v prvom momente po zhliadnuti titulku som sa az trocha lakol, ze s pridavanim poviedok koncite alebo nieco podobne… Nastastie podobne hroziva situacia nenastala 😀 kazdopadne dakujem kazdemu kfo sa akymkolvek sposobom podiela na fungovani stranky. Nech vam to pise este hooodne dlho a nech nas aj nadalej potesujete tak kvalitnymi pivietkami, ktore sa tu objavuju

Clark

Tohle je prima, že si nám to pěkně vysvětlil, věřím, že nejsem sám, koho by to nenapadlo, co je s tím práce. Já osobně musím poděkovat hlavně Jeffovi za cenné rady když jsem tu začal publikovat, za trpělivost i za tu práci korektora, kterou tak obětavě vykonává. Musím také souhlasit s Juniorem, odměnou autorovi je komentář, ne ukazatel počtu přečtení.Z komentářů se mohu poučit a také zjistím co se líbí a co psát. Clark
PS“nabídl bych se za korektora ale moje schopnosti jsou chabé a čas mám jen velice nepravidelně.Sory.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x