Život na zámku 02

Toto je 2 díl z 3 v seriálu Život na zámku

Winston s Vivien se vzájemného milování nemohli nabažit. Denně vyhledávali stinná místa, kde se mohli oddávat tělesnému chtíči. Lord Roxton nic netušil a dál se věnoval vyjížďkám po panství. A nebyly to obyčejné vyjížďky. V myslivně na jeho panství tajně navštěvoval vnadnou paní nadlesní. Zatímco nadlesní Leyton svědomitě procházel panské lesy, jeho pán mu svědomitě šoustal manželku. Lord byl, navzdory věku, stále plný síly a tělesného chtíče, a tak zvedal kdejakou sukni, ale na mladou manželku ani nevzpomněl.

Milenci zatím osnovali plán, jak spolu ze zámku odjet a pokud možno, rovnou z celé Anglie. Zatímco Vivien by stačilo ze zámku prostě zmizet, Winston se rozhodl odstranit lorda Roxtona úplně. O tom však před ní pomlčel. Pak se objevila na zámku Luisa. Seznámení bylo, dle předpokladů, poměrně chladné. Na lásku na první pohled to rozhodně nevypadalo.
Zatímco lord sršel vtipem a stále se smál, Vivien se tvářila poněkud nakysle a Winston s Luisou ji brzy napodobili. Večer spolu snoubenci sice hovořili o samotě, ale byl to neosobní rozhovor a Luisa se brzy omluvila pro únavu. V noci pak přemítala, co dál.
Winston nebyl starý, ale naopak mladý muž plný síly a tohoto muže má otrávit? Navíc nemohla říci, že by jí byl nesympatický. Setkat se za jiných okolností, byli by z nich přátelé. Plány se poněkud komplikovaly.
Vyšla z pokoje, probrat tyto věci s Vivien. Ta jí byla spíše přítelkyní než macechou, leč nedošla tam. Už už sahala na kliku, když zevnitř zaslechla nezaměnitelné zvuky soulože. Slastné výkřiky a sténání ji vzrušily, až cítila vlhkost v klíně, a tak se rychle vrátila do pokoje, snažíce se rychle usnout.

***

Druhý den si s ní otec pohovořil, jako před časem s Winstonem, s konečnou pohrůžkou o vydědění, kdyby snad neposlechla. Luisa rezignovala a kývla na souhlas. Winston zatím plánoval útěk s Vivien v co nejbližší možné době. O odstranění lorda pomlčel.
Luisa se však už také rozhodla. Milovala Roda a dohozený sňatek s Norrisem se jí příčil. Pana Norrise otráví a v případě komplikací uteče z domu, ať jdou všichni k čertu. Lékárník Rod je dost bohatý, aby se o ní postaral.

Další den se Luisa naoko začala o Winstona zajímat. Pozvala ho na procházku a před obědem zavedla do sklepa. Chvíli hledala, než vytáhla zaprášenou láhev.
„To je víno uložené v den mého narození. V den zásnub jej otevřeme, což je právě dnes,“ řekla slavnostně, a zatímco Winston zápasil se zátkou, Luisa do jedné sklenky vysypala kapsli jedu. Pak si připili, políbili a k obědu přišli skoro jako milenci.
Vivien při jídle tázavě zvedla obočí na Winstona, ale ten jí úsměvem naznačoval, že vše je v pořádku. Po obědě se lord chystal na vyjížďku, zatímco Winston si rychle v loveckém sále vzal kulovnici, náboje a ze stájí odjel dříve než lord. Místo si vyhlédl už dříve.
V hustě zarostlé části lesa se usadil ve spleti houštin. Okolní porost jednak ztlumí výstřel a jednak mu pomůže bezpečně zmizet.
„Cvak,“ zacvakl závěr kulovnice. „Ve střelbách jsem byl výtečný, ale na člověka jsem nikdy nestřílel. No nic. Ruce se mi nepotí, ani netřesou…“ přemítal, až náhle uslyšel dupot kopyt. Lord Roxton směřoval k paní nadlesní. Jejího muže zaměstnal úkoly na druhém konci lesa a sám se už těšil na hřejivou náruč jeho mladé ženy. Když minul úkryt, Winston se napřímil a zamířil přímo na hlavu.

„Prásk!“

Vzduch se zachvěl výstřelem a lord se skácel s levou nohou zaklesnutou ve třmenu. Jeho kůň se splašil a unášel vlající tělo dál do hloubi lesa. Winston se rychle vrátil na zámek, u jezírka se zbavil kulovnice a nenápadně se proplížil do knihovny. Nebylo mu dobře, ale zabít člověka není maličkost, a tak to nijak neřešil.

U čaje o páté Vivien oznámil, že lord už jim nebude stát v cestě za štěstím a že hned zítra ráno odjedou. Pak odešli do komnaty, oddat se tělesným tužbám. Tam si ji Winston vzal tvrdě až násilně. Nalehl na ni, rozpažil jí ruce a držíc ji za zápěstí, projížděl jí po celé délce penisu a na konci vždy tvrdě přirazil. Vivien slastně sténala, a když dosáhla orgasmu, poprvé mu neodmítla poskytnout rozkoš ústy.
Jeho velký ocas vzala opatrně do pusy. Sevřela rty a začala pomalu pohybovat hlavou. Winston vzdychal a pohyboval pánví proti ní. Vivien se musela vždy nadechnout a chvíli ho laskat rukou, než si ho opět vpravila do pusy. Netrvalo dlouho a zcela nečekaně a náhle jí začala do pusy proudit dávka semene. To bylo na ni moc. Ošklivostí se málem pozvracela a běžela si rychle vypláchnout pusu.

Když se vrátila, Winston ležel na břiše a nehýbal se.
„Miláčku, ještě jsme neskončili. Copak, dnes jsi příliš znaven?“ smála se Vivien, obrátila ho na záda a vyděšeně vykřikla. Winston měl ve tváři křečovitý výraz a široce otevřené oči s prázdným pohledem. Byl mrtvý. „Ach bože, co ti je? Co se stalo?“ lomcovala mu tělem. Pak povolala služebnictvo, ti zavolali lékaře, který už jen konstatoval smrt. Pravděpodobně nějakým záchvatem.
„Více řekne až pitva,“ podotkl a přítomnou Luisu polil studený pot.
„Jakže? To se dnes dá zjistit, jak člověk zemřel?“
„Jistě, slečno. Lékařská věda je již tak daleko, že se to dá zjistit s naprostou spolehlivostí,“ kývl lékař a dal tělo odnést do svého kočáru. „Odvezu ho hned na prosekturu.“

***

Byl čas večeře, ale nikdo neměl ani hlad ani chuť. Vivien tesknila po Winstonovi, Luisa se děsila, jak dopadne pitva a komorník Willbury se začal shánět po lordu Roxtonovi.
„Jeho lordstvo bylo vždy tak přesné na sedmou a dnes tu není.“
Po deváté už vyhlásil poplach.

Pátrací akce skončila pozdě v noci. Lorda Roxtona našli mrtvého v lese, s hlavou roztříštěnou výstřelem. Osazenstvo zámku bylo zděšeno a nejvíc Vivien. Pochopila slova Winstona, že po útěku už jim lord do života nezasáhne. To on ho zabil, aby jim nepřekážel!
Dva mrtví v jeden den bylo i na Luisu moc, chudinka z toho utrpěla nervový šok. Vivien ji uložila do postele a Luisa jí sdělila pravdu o smrti Winstona.
„Víš, to já jsem ho zabila. Já a Rod… Milujeme se, a když otec chtěl tu svatbu, tak Rod připravil jed a já mu ho dala do vína. Je mi ho líto, ale já si ho nechtěla vzít. Co teď, až zjistí, jak zemřel?“ vyprávěla Vivien jako své důvěrné přítelkyni a netušila, co ona právě prožívá.
Té se sevřelo srdce hrůzou a bolestí, až se jí udělalo nevolno.
„Musím už jít,“ rychle odešla a ve své komnatě se rozplakala nad nešťastnými osudy Winstona, manžela i svým.

Teprve svítalo, když vstala z lože, otevřela okno a dívala se na probouzející se krásné ráno.

Její mrtvé tělo našel zahradník časně zrána. Leželo u zdi v nepřirozeně zkroucené poloze, oči otevřené se zaschlými stružkami slzí na tvářích. Pád z výšky jí zlomil vaz, jak konstatoval lékař při ohledání. Luisa vyděšená z hrůzyplných zážitků a představou, že ona ten smrtící kolotoč uvedla do chodu, prchla zpět do Londýna. Že tam spolu s ní míří poštou i jistý dopis, netušila.
Rod, šťastný, že jeho milá se vrátila, se po detailech nepídil a Luisu láskyplně zahrnoval péči a něžnostmi. Stín smrtících událostí je však našel i tady.

***

Vrchní komisař Huckley a seržant Tuckley četli dopis ze zámku lorda Roxtona z hrabství Hamswire.
„Je to mimo náš okruh, pane,“ řekl Tuckley a odložil dopis stranou.
„Já vím, ale musíme se na to podívat. Znám lady Roxton osobně a jelikož je to velmi milá dáma, měli bychom jí vyhovět,“ mínil Huckley.
„Jistě, nejraději bys ji vyslýchal v poloze ležmo, co?“ řekl si pro sebe Tuckley a nahlas rozvíjel teorii. „Lady Roxton píše, že pana Norrise zabila slečna Luisa, dcera lorda Roxtona. Nikde však není zmíněna okolnost lordovy smrti. Byla to přeci vražda, ne?“
„Začneme tedy zatím od slečny Luisy, jakožto podezřelé z vraždy svého snoubence,“ kývl Huckley.
Než se detektivové rozhýbali, došla jim na stůl pitevní zpráva Norrise a další dopis z Hamswire o smrti lady Vivien Loggen-Roxton. Takto vyzbrojeni informacemi, vyrazili navštívit slečnu Luisu.

***

„Ještě… silněji… vraž mi ho tam!!“ křičela Luisa v extázi a Rod ji nabodával zezadu, co to šlo a rukama jí v dlaních drtil prsa. Luisa se vzpírala a přirážela mu naproti.
„Buch, buch!“ někdo zabušil na dveře. Milenci sebou trhli, ale Luisa vzdychala.
„Dělej… nepřestávej… nejsme doma… už… budu!! Áááách… už… už… ááááá… bože!“ křičela a vrtěla zadečkem, aby její vyvrcholení bylo co největší.
Rod se zaúpěním ji plnil semenem, když se klepání ozvalo znovu. Rod zabručel, že už jde, hodil přes sebe župan a šel otevřít.
„Dobrý den. Jsem vrchní komisař Huckley a toto je seržant Tuckley. Můžeme dál? Nerušíme?“ představili se muži.
Rod pokrčil rameny. „Nejdete příliš vhod, ale prosím.“

Rozhovor byl krátký. Luisa nic neviděla a ničeho si nevšimla. „Pana Norrise jsem si měla brát, ale bylo to přání rodiny, ne moje. Jak vidíte, mám zde přítele, ale pro otce, budiž mu země lehká, nebyl dost dobrý. Myslím původem, jestli chápete. Smrt pana Norrise mě pochopitelně šokovala, ale nevím, jak to souvisí se mnou?“
„Nyní vám přece nestojí v cestě mezi vámi a zde panem?“ otočil se Huckley na Roda.
„Dawson. Rod Dawson, lékárník,“ představil se Rod.
„S panem Norrisem jsme se už zasnoubili. Zachovala jsem se zcela dle přání rodiny,“ Luisa mírně znervózněla, ale detektivové se rozloučili a odešli.
„Je to jasné,“ řekl Huckley. „Dohozený sňatek, ona ho nechce, zbaví se ho a vrátí se ke svému milenci.“
„A co Roxton a lady Vivien?“ zeptal se Tuckley.
„Tím ať se zabývají kolegové z Hamswire, ne?“ zašklebil se Huckley. „Teď už jen navštívíme tu Dawsonovu lékárnu. Víme, na co Norris zemřel, tak si to ověříme.“

Starý pan Dawson je vyslechl. „Ano, ano. Mám pečlivě zaznamenán každý miligram jedu, který použiji,“ a vzal do rukou notes a kontroloval zápisy se skleněnými ampulemi na poličce. „Opravdu, pár dávek tu chybí, pánové! Snad syn něco použil a zapomněl to sem napsat.“
Detektivové poděkovali a pak už vše nabralo rychlý konec. Milenci byli zatčeni a obviněni z vraždy Winstona Norrise.
Rod promluvil až pod tíhou důkazů, Luisa rezignovala a přiznala se hned. Porota je pak za vraždu prvního stupně zvlášť trýznivým způsobem travičství odsoudila k dvacetiletému žaláři.

Autor

Navigace v seriálu<< Život na zámku 01Život na zámku – po dvaceti letech. >>
5 1 vote
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
childe

Dobré zakončení. Přiznám se, že jsem čekal jiný konec a to víc se mi líbí tento.

Shock

To mě vážně zajímá, jak jsi to očekával ty?

Martin

Opravdu povedené pokračování . Jen se to zvrtlo . Čekal jsem i nějaké to náhlé zamilovaní a i třeba sňatek . Ovšem i tento konec nemá chybu . Tak se zase budu těšit na nějaký příběh z minulosti 😀

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x