Kadeřnice

Mirka v pánském kadeřnictví pracovala už od vyučení a za dobu těch pár let si získala pravidelnou klientelu. Od chvíle, kdy byl k práci vyžadován živnostenský list, se měla co otáčet. Ovšem s přirozeným šarmem a beze studu se brzo stala žádanou. Kolegyně se snažily ze všech sil, zatím co Mirka zacvakala nůžkami, usmála se a v předklonu vlasatou hlavinku obstarala i s nadstandardem, za který dostávala tučná dýška.

Každého nově příchozího, vítala s širokým úsměvem zdobeným ďolíky ve tvářích a bílými zuby. Švitořila o možných službách a nenápadně klienta tlačila do nejdražších procedur, které kolikrát ani nebyly nutné. Z pod pultíku tahala kouzelné lahvičky a krabičky, ve kterých se skrýval zázrak v podobě vlasových vitamínů a domácí péče. Ani tohle nebyl problém, protože tyto předražené zbytečnosti, s přehledem dokázala vnutit i holohlavému.

Svoji práci prostě milovala. Díky duši věčné kokety, se domů vracela obtěžkána taškami, ze kterých vytahovala dobroty i drobné dárečky pro své tři ratolesti i manžela. Postěžovala si na bolesti nohou, obstarala chod domácnosti, zkontrolovala aktovky, zahnala stádečko do hajan a už si mužíčka táhla do ložnice, kde se oddávala příjemné masáži.

Manžílek s ukázkově učesanou hlavou dlouze hladil kůži znavené manželky, která občas nosila větší výplatu než on, co by uběhaný pošťák. Většinou se poddala příjemným dotekům svého manžela, protože i přes čilost a pracovní nasazení se odmítala šidit o ten slastný pocit v podbřišku.

Ranní vstávání probíhalo stejně jako každý den. Po snídani se rozloučila s mužem svých snů, odvezla děti do školy a utíkala ke svým břitvám, seřezávačům a plachtě do kadeřnictví. S elánem se převlékla do trička, které jí přinášelo stěstí. Kousek průsvitné bílé elastické látky s nejhlubším výkrojem světa, ji napomáhalo k lehčeji vydělaným penězům. Vplula zpoza těžkého květovaného závěsu, uhladila obeplé křivky, utáhla si krátkou zástěrku plnou nůžek, hřebínků a břitev, opřela se o pultík a už stála připravená na celodenní směnu. Lýtka promazaná alpou chladil průvan z chladného dne pokaždé, když se objevil nový zákazník. Ihned alespoň procházela a nabízela kávu i když dotyčný patřil do křesla kolegyně. Darovala spoustu svých krásných úsměvů a natřásala roztomilé faldíky s dlouhým járkem mezi prsy.

„Maruško, dodělej tady pánovi kafíčko. Mě už přišel zákazník,“ usmívala se od nedolitého šálku, který beze všeho opustila, aby se mohla věnovat svým svěřencům bez rušení. Kolegyně Máří jen zaskřípala zuby, pomyslela si něco o zbytečné vtěrce a dodělala práci po Mirce.

„A nalej tam ještě jedno tuhle pro pána, když tam zrovna stojíš, prosím,“ rozkazovala líbezně a už ohlazovala šikovnými prstíky tvář zarostlého vousáče s přerostlými kudrnami.
„No jistě,“ zasyčela otrávená kolegyně a roznesla šálky černé dobroty.
„Jak jste si to představoval, hm?“ probírala dlouhonehtými prstíky nevzhledné kučery.
„Já si říkal, že jen zkrátit,“ polkl mužík s pohledem v járku.
„Zkrátit, by jste to chtěl? Není to škoda? Ženy radši delší,“ chichotala se dvojsmyslu koketa a ještě malinko víc se naklonila, aby se platič mohl hezky pokochat.
„Já… no… aby to tak neviselo,“ odfoukl loknu lezoucí mu do oka a jemně olízl rty, kde si přál najít alespoň kapičku z těchto mlíkáren.
„Já vám rozumím! Je lepší když to stojí, že?“ zavrkala mu hrdlička šeptem do ouška a pohladila mu zčervenalou tvář.

Natisknutá k mužově rameni se valila cecky k jeho uchu a před zrcadlem zkoušela prsty vykouzlit možný střih. Z konečným rozhodnutím věnovala pánovi další ze svých nadržených dvojsmyslů a už si jej vedla k umyvadlu, kde bylo nutno vlasy umýt.

„To víte. Na sucho je to špatný. Lepší to je když je mokro, ne?“ štěbetala při ladění správné teploty proudu a zubila se zároveň i na pána u kolegyně. Vymývala mužovy kučery, chválila jeho materiál na hlavě a na oko záviděla, jen aby se co nejvíc zalíbila. S mokrými pačesy se nechal kudrnáč odvést k zrcadlu, usadit do křesla a domluvil si vhodný sestřih. Mirka stála proti němu, cvakala na prázdno nůžkami a v předklonu se mu zubila do tváře, když si všimla jak očima rejdí v jejím výstřihu.

„Tady to přistřihnu, tady vám to prostříhám a tady vyholím,“ seznamovala jej s účesem, který by mu slušel ze všeho nejvíc a už se na něj opět lepila, aby sameček nevychladl.
„Můžete mě pak i oholit?“ zažádal si.
„To bohužel. To už je zakázaný, pane. To už tady bohužel neděláme,“ posmutněla ve tváři Mirka když mu nabízela jeden z dalších hlubokých předklonů.
„Tady ne? A u mě doma byste to udělala?“ odvážil se zašeptat vlasáč, protože divadýlko, které mu Mirka dopřávala ho dostávalo do varu.
„Za příplatek? Proč ne?“ mrkla na něj a zkontrolovala kolegyni s jejím klientem, kteří byli bezpečně schováni za protějším zrcadlem.

Letmo přitiskla airbagy k mužské tváři a posloužila mu na pár vteřin jako polštářek. I tento krátký okamžik stačil k tomu, aby se kudrnáč zaklesnul hlouběji do křesla a maskoval rudnutí i nadrženost. Oba dva během stříhání hlídali dvojici za zrcadlem, aby využili každou chvilku k dotykům. Mirka s bradavkami vyrýsovanými přes tričko, kolem zákazníka poletovala, švitořila a dbala na perfektně odvedenou práci. S ochotným občasným nastavením se jí nakonec podařilo si vydělat nejen tučný tringelt, ale i získat navštívenku, podle které po konci směny našla ten správný byt, kde ji čekala ještě nedodělaná brigáda.

„Ale nemůžu se moc dlouho zdržet. Musím domů obstarat rodinu,“ zvonila koketa hláskem už za dveřmi. Usmívala se opět s ďolíky ve tváři, rozhlížela se po malé předsíňce a netrpělivě čekala až bude přivítána a s chutí se pustí do práce. S malými výčitkami následovala muže do obyvacího pokoje, kde se spokojila s vnitřní výmluvou, že jde jen o prachy a všechno dělá pro rodinu. Mokré kačky si nevšímala a spokojená s vlastní omluvou se usadila na rozloženou sedačku.

„Tady by byla dobrá pracovní plocha, ne?“ posadil se vedle Mirky vyondulovaný kudrnáč a nasál její parfém.
„Kafíčko by bylo?“ přitiskla se k němu bez odpovědi ve stejném tričku jako v práci.
„Bylo, bylo. Stihneš ho vypít?“ tlačil ji do lehu a jemně podebíral a mnul visící kozu.
„A my někam spěcháme?“ uvelebila se Mirka v poloze, kterou si kučera přál.
„Ty jsi říkala, že máš doma rodinu. I když je pravdou, že asi spěcháme,“ upozorňoval na už probuzený klacík v kalhotech.
„Tak to nebudeme zdržovat,“ usmála se líbezně a vytahovala s kabelky pracovní zástěrku s ostrými nástroji.
„Skočím ti ho udělat, neboj,“ odběhl domácí a dal Mirce prostor k přichystání.

Pozvaná kadeřnice nelenila. Na zem natáhla igelitovou plachtu, postavila na ni židli od jídelního stolu a svlékla si kalhoty, aby kafaře přivítala jen v kalhotkách, zástěrce a nebezpečném tričku. Domácí pikolík se s tácem mezi dveřmi zastavil a zkameněl. Zíral na tu bohatou krásu, nevěřil svým očím a s cinkotem rozklepaných rukou dopravil horké kafíčko až ke stolu. V rychlosti zaběhl pro lavor s vodou, ručník a už se svlékal u připraveného posezení. Uvelebil se do tapecírungu, roztáhl natažené nohy a nabídl kozaté Mirce šuliknír.

„A chcete to úplně?“ poklekla mezi jeho stehna s nůžkami v ruce.
„Úplně,“ vzdychl z posledního zarostenec a čekal na první Mirčin dotek.
Ta vzala mezi prsty první pramínek fousků a ustřihla jej. S cvakotem nožnic se podívala na pocit blaženosti v jeho tváři a bez ostychu pokračovala dál. Vystříhala pánovi neupraveného ježečka a rozbalila si holící nářadíčko. Připravenou houbičkou tuhý ocas omyla, připlivla tekutý voňavý gel a šikovnými prsty s dalšími kapkami vody propěnila celý rozkrok.

„Dáš mi na něho pozor, že jo?“ s mírnými obavami se ubezpečoval kudrna.
„Nebojte se,“ slibovala a uklidňovala ho Mirka když něžně mnula koule. Klečela proti němu na patách jen v kalhotkách, které si před ním zařízla do zadečku. Roztáhla silná stehna a pár zataháním za miniaturní látku gatěk, mu nechala nakouknout k zvýrazněných pyskům. Těsné tričko vykasala nad prsa, vypustila obě bójky na svobodu, prohnula se v pase a s vyšpulenou prdelicí otevřela proti nadržencovi ostrou břitvu. Olízla si rty, zajela prsty levé ruky do pěny okolo ocasu a pravou ručkou poprvé sjela chladivým kovem od bříška ke kořeni.

Vypadala nebezpečně a měla jej v hrsti. Stačil jeden pohyb a mohlo se stát neštěstí. Jenže pocit, který mužík prožíval byl nepopsatelný. S každým sjetím ostré břitvy nahlédl přes odlesk kovu k trčícím Mirčiným bradavkám a vědomí, že se nesmí nahnout, jinak je pořezaný, ho přikovával do židle. S velkým umem si vyhrávala pozvaná kadeřnice s mizícím ochlupením. Dráždila okolo ocasu, nechtěně jej strašila u koulí a zbavovala ho zbytečného porostu. Konečně vzala do ruky houbičku, aby smyla zbytek šampónu a zjistila stav svojí dovednosti.

„Ani chloupek. Je krásně holý,“ držela se trčícího madla a chválila sama sebe.
„Určitě? Není tam už nikde nic? Nechceš se ještě jednou podívat?“ žadonil nedočkavě kudrnáč.
„Měla bych? Já myslím, že nemusím,“ smála se provokativně Mir­ka.

Neuspokojený nadrženec se zhrozil. Doufal, že teď návštěvu nenapadne opravdu odejít a tak jí zkusil napomoct vlastní rukou, když jí přesvědčoval dlaní za její hlavou. Jemně si ji tlačil k nateklému lízátku a pohledem škemral o ochutnání.
Chvíli trvalo, než potvora svolila. Nechala se nakonec navést k ohonu, přivoněla k němu a mírně olízla zmodralý žalud. Kučeráč zaklonil hlavu a spokojeně vydechl. Při druhém olíznutí ze sebe vydal tenké steny a s třetím už pravidelně odfukoval. Mirka se tlačila bujnými prsy mezi jeho holeně, špulila zadnici a konečně ukázkově tvrdou žílu rozkouřila. Sjížděla rty od jahody po kořen, vyplazovala jazyk a kmitala s ním po uzdičce. Rty tahala předkožku, cumlala koule a užívala si vlastní tvorby, kdy nezavazel jediný chloupek.
Obhospodařovala předplacené péro, slízávala všechny kapky a prohonila jej až k tichému zaúpění, při kterém kudrnáč vybouchnul na připravené velekozy. Skropil oba dvorce, žaludem ojezdil vysoustrované bradavky a ještě párkrát zajel mezi jejich měkkost.

„No to bylo něco,“ hladil ji palcem po tváři.
„To jsem ráda, že se vám to líbilo,“ usmívala se Mirka a utírala ze sebe ručníkem stékající semeno.
Vstala, vytáhla ze zadečku kalhotky, spravila si krytí koz, nasoukala se zpátky do kalhot a s posbíraným nářadím nacpaným zpátky v kabelce se už nenápadně loučila. Ve dveřích si počkala na zbývající doplatek a spokojeně se vzdalovala k nejbližšímu obchodu, kde měla v plánu dětem i mužovi pořídit vybrané dobrůtky. Získala další zářez na pažbě. Měla už jasno, že do bohatého součtu klientů přibyl i jeden kudrnatý šikula a tak bude mít o práci postaráno.

Autor

4.5 2 votes
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x