Markéta 04

Toto je 3 díl z 4 v seriálu Markéta
Počet zobrazení: 40

V zápětí následoval další mail, který uvedl ty předchozí na pravou míru. Protože nenásledoval okamžitě po tom třetím, překládám vám jeho text až nyní.

Ahoj kluci,víte, já už psát nechtěla. Myslela jsem si, že přeci jenom se najdou takový kluci, kteří jsou chápavý, tolerantní, inteligentní, rozumní atd.. Myslela jsem si, že umíte číst mezi řádky, jenže to je ten problém. Nejsem si tím až tak jistá.
Takže já to pojmu trochu jinak. Tohle měl být tedy závěr toho třetího dopisu a to celé je tedy skutečnost, ale v budoucím čase.
Psala jsem, že to není pravda.
A tak tedy nepravdu převedeme na pravdu a minulost na budoucnost.

Tedy včera bylo pondělí a dnes je úterý. Včera bylo 30. dubna a dnes je kluci 1. května a v sobotu bude 5. května.
Abych nebyla třeba nepochopená, tak je rok 2012 a ty data se týkají právě roku 2012. To je s vámi totiž takové těžké.
Koukáte jako smutná štěňátka, někdy trochu mlsně, ale jak se o vás holka začne zajímat, tak se překulíte na zádíčka a vystrčíte bříško. A to je potom všechno těžké.
Tak, aby bylo vše jasné a třeba někdo nehledal tramvaj číslo 5 v Ostravě, tak se jedná o tramvaj číslo 5 v Praze a to přesně o tu, která jede od Výstaviště k Olšanským hřbitovům.
A kluci, dle jízdního řádu, který vešel v platnost 31.03.2012 vyjíždí v sobotu 5. května přesně v 4:49 a končí až v neděli 0:10, ale neděle se to už netýká.


Takže já si myslím, že jsem vám už všechno přesně napsala a popsala co a jak.
Pravidla jsou přesně stanovená a bez nich by to rozhodně nešlo. Jinak samozřejmě nemůžu zaručit, že tam budu. To víte. Může mě třeba bolet hlava, ale zase musíte chápat, že je to lepší, když to takhle řeknu, než kdybych vám tady slibovala hory a doly a takhle je to všem snad jasné, jak to je a já se moc těším.
Ta představa mě doopravdy moc láká a nerada bych, aby mi to nevyšlo. Budu se moc snažit.
Doufám, že to přepošlete dál, protože jak Vás znám, tak se v sobotu probudíte a skutek utek. Zalezete k počítačům nebo někam jinam a všechny ty vaše slova, kterými zaplavujete holky tady na internetu, se přemění v něco, co neexistuje a potvrdí to o těch štěňátkách.

A přepošlete to.

Markéta

Teprve teď zjišťuji, co jsem udělal za chybu, že jsem ty maily nezveřejnil již dříve. Ony jsou z roku 2012, což je docela dávno. Máme rok 2020 a to je přece jen trochu pozdě na to, nechat si ujít příležitost, projet se Prahou v tramvaji číslo 5 a užít si takové dobrodružství s osmnáctiletou dívkou.

Možná, že to byl od ní taky jen takový hec, a ona by se jen z venku bavila pohledem na tramvaj plnou nadrženců.
To už dneska nezjistím.

Počet zobrazení: 40

Autor

Navigace v seriálu<< Markéta 02Markéta 03 >>
3 1 vote
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kittikit

Nic kratsiho jsem snad tady jeste necetl 🤔

dedek.Jeff

Přesně tak to myslel autor a korektor jeho přání respektoval. I tak to byl zajímavý pohled do myšlení některých dívek, i když se to podle komentářů některých čtenářů zdálo být naivní a nereálné. Jenže takovéto, možná i bizardnější představy existují, viz soulož s třiceti mladíky v tramvaji.

Juli

Už S našla??? Přeju všem, co chtějí 😘

5
0
Would love your thoughts, please comment.x