policistka

Smutek vdovce

Toto je 6 díl z 9 v seriálu Píseň o smrti
Počet zobrazení: 69

Bernáth stál na rohu ulice, kde se nacházelo studio. Zrovna tam dorazil, když z vchodových dveří doslova vyběhla Iveta. Nevšimla si ho, ale on si všiml, jak je celá rudá a roztěkaná. Ještě se ohlédla za sebe, jako by očekávala, že za ní někdo vyjde a pak se rychlým krokem vydala na Anděl. Bernáth se zamračil.
“Na něco jsi přišla,” řekl si pro sebe. Pak vytáhl telefon a v seznamu si někoho našel. Za chvíli už slyšel známý tón vyzvánění.
“Honzo, co je?” ozval se nevrlý mužský hlas.
“Nevím, že by středa?” odsekl
“Co chceš?”

Druhý den seděl na poradě a všiml reakce své kolegyně, když se oznamovala příčina úmrtí. Oba pak šli do své kanceláře. Jen co se zavřeli dveře, posadil se na svou židli, podíval se na mladou kolegyni a zase se zamračil.
“Tak to vyklop holčičko,” spustil a totálně Ivetu vykolejil. Zrovna si srovnávala papíry a připravovala se, že bude dnes opět sama provádět šetření. Podívala se na Honzu a chvíli nevěděla, co přesně má vyklopit.
“Co?” zeptala se nakonec nechápavě.
“Jestli něco holčičko nesnáším, tak to je, když parťáci mají před sebou tajnosti.” Úplně v ní hrklo. To jak se na ní díval a jakým tónem mluvil. Začala tušit.
“Já…” zakoktala se.
“Jsi mladá, asi i dost chytrá a bystrá. Fajn. Musím s tebou spolupracovat a něco tě naučit. Fajn. Nemusí se mě to líbit, ale mám za tebe zodpovědnost.”

Sledoval, jak si sedla a jak mlčky kouká do stolu.
“Tak ti to ulehčím. Brauner má nějakou nemoc díky které si musí pouštět žilou. Ten amík mu vozí nějaké nepovolené léky z USA.”

Když na něj pohlédla překvapeně, potvrdila tím to co řekl.
“Ty možná jsi snaživá a dokážeš získat informace, ale je víc způsobů. Já mám zkušenosti a mám lidi, co mi dluží.”
Její výraz udával, že začíná chápat.

“Je blbost si tu hrát na vlastním písečku. Ve dvou to zvládneme lépe, ale je důležité si ty informace předávat.”
“Promiň,” špitla. Cítila se jak husa. Myslela si, že to dokáže vyřešit sama, bez toho nevrlého chlapa, který podle ní, zřejmě víc chlastá, než se stará o policejní práci. Ale on jí ukázal, že není legendou mezi vyšetřovateli jen tak.

“Když jsem tam byla, všimla jsem si vpichu na rukou. Pak se objevil ten američan John. Vypadalo to, že jsou kamarádi a on mu měl přivézt nějaké léky. Myslím si, že je to na tu jeho krev.”
“A ty si myslíš, že by jí vlastní producent zabil proto, že si našla nového?”
Přikývla a sledovala, jak se Honza zamyslel.

“To nedává smysl. Tím novým měl být totiž John. Ten američan. A ten nakonec z toho všeho vycouval. Ona vlastně v tu chvíli neměla žádného producenta. Sice vykřikoval, že jí zabije, ale na druhou stranu, tam musí být něco jiného.”

“Manžel? Prý mu byla nevěrná” nadhodila Iveta a Honza se pousmál.
“Rozvodem by vydělal, to ano, ale když by zemřela, dostane vše”
“Takže?” zeptala se tázavě a sledovala, jak se zamyslel.
“Takže já jdu za manželem a ty bys měla zkusit nenápadně vyzpovídat fitness trenéra, který měl ty parohy nasazovat.”
“Jak nenápadně?”
“On už s policí měl oplétačky, takže policistovi nic neřekne. Na druhou stranu by se u pěkné ženské rozkecat mohl. Když jsi zvládla získat info u Braunera, tohle by mohlo být jednodušší”

Sledoval, jak při narážce na její úspěch, se začervenala a sklopila oči. Znovu jí projelo tělem vzrušení, když se jí Brauner dotkl kundičky a když to vypadalo, že mu podrží.
“Jen si sáhl, nebo zasunul?” ta otázka jí doslova šokovala. Otevřela pusu a nevěděla, jak se k tomu má postavit.
“Sáhl. Ale bylo to tak tak. Fakt umí ženskou oblbnout,” odpověděla nakonec popravdě.
Honza jen pokýval hlavou.

“Jsi pěkná ženská, to žádná. Můžeš toho dobře využít. Ale nesmí tě to pohltit. Tak si na to dej bacha.”
To bylo vše, co k tomu řekl. Pak už se oba začali připravovat na další den, kdy budou zjišťovat informace o smrti Martiny Holé.

Iveta musela domů, aby si zvala věci na cvičení a mohla si domluvit soukromou hodinu s Viktorem Neználkem. Honza si domluvil schůzku s Tomášem Holým. Nasedl do služební Felicie a vyrazil směr k vile, kde celý tenhle kolotoč začal. Dorazil sem o deset minut dřív, než si domluvil schůzku. Zaparkoval auto a rozhodl se ještě obejít pozemek. Co kdyby náhodou narazil na něco, co by mohlo pomoci s vyšetřováním.

Musel obdivovat dobře upravenou zahradu. Od příjezdové cesty a místu, kde zaparkoval auto, mohl přejít přes trávník do zadní části, kde krom bazénu a vířivé vany byl velký upravený prostor, končící ze všech stran vysokým, zděným plotem. Stál tam zády k domu a sledoval stromy, patřící k lesoparku. Věděl, že tam kolem plotu vede cyklostezska. Všiml si ale také kamer, které zabíraly každý kout této zahrady. Kdyby sem někdo chtěl vejít, určitě ho kamery zachytí.

 

A pak zaslechl sténání. Přímo za sebou. Vycházelo z jednoho z pootevřených oken v přízemí. Když tam nahlédl, spatřil na posteli nahou ženu. Štíhlá postava a menší prsa se vlnila v návalech vzrušení. Byla mu dost povědomá. Hodně podobná zemřelé Martině Holé a on vytušil, že se dívá na její sestru. Byl to vzrušující pohled. Roztažené nohy a mezi nimi hlava muže, který jí způsoboval tu rozkoš. Honzovi hned došlo, kdo tím mužem je a docela pobaveně tu scénu sledoval.

“Ach dělej… dělej… pojď už do mě,” uslyšel tlumené sténání a muž, přestal ve vylizování kundičky a rychle se přemístil. Napasoval se mezi roztažené nohy a nasadil tvrdý ohon na okraj nastavené štěrbinky. Jeden příraz a byl v ní. Začali se vášnivě líbat a přirážet proti svým tělům. Bylo to divoké. Bylo to vášnivé. Byla v tom spousta emocí. Takhle šukají dva lidé, kteří se milují.  
“Ano, ano.. ano…” sténala.
“Miluji tě Irenko, miluji,” slyšel Honza muže, který  začal přirážet ještě rychleji. Bylo jasné, že za chvíli se udělá. A taky že ano. Přirazil mohutně a začal se na mladé dívce klepat jako osika.

Chvíli na ně koukal, jak se tam pak mazlili a líbali. Když už se rozhodl, že obejde barák zpět ke vchodovým dveřím, spatřil, jak se Irenka zvedla a doběhla ke stolu, kde ležela jakási taštička.
“Co se děje?” zeptal se Tomáš a podíval se na ní tázavě.
“Zapomněla jsem na lék” pravila a přitom z taštičky vyndala jakési zařízení, do kterého vložila ampulku. Pak si ho přiložila na stehno a ozval se syčivý zvuk. Honza si mohl domyslet, že se jedna o jakou si injekční stříkačku. Používali jí třeba diabetici, ale tohle vypadalo jinak.

Usoudil, že je na čase, přejít k domovním dveřím a zazvonit. Dával si na čas. Tak dvě minuty. Přitom přemýšlel. Další osoba, která si aplikuje lék pomocí injekční stříkačky. Jak se objevil u vchodových dveří zazvonil a počkal, až mu bude otevřeno.

Počet zobrazení: 69

Autor

Navigace v seriálu<< Konkurz na sekretářkuKruh se uzavírá >>
3.5 2 votes
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
childe

Detektivka stále pokračuje. Za mě klidně dělej delší díly, čte se to úplně samo.

bigbiz

Takže další podezřelý. Začíná se nám to pěkně zamotávat a to je jedině dobře. Už se těším na pokračování.

Martin

Dobrý detektivní příběh. Přidáním dalšího podezřelého se děj krásně rozvíjí . Vypadá to , že se i vztahy mezi kolegy vyjasnili a už budou spolu dále vyšetřovat . Nyní jsem zvědav na další vývoj děje .

Trysky

Chtělo by to srovnat délku dílů. Tomáš má kratší s rychlým spádem, sotva se začtu už jsem na konci, Dědek píše delší a popisnější.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x