Dovolená 04 – Den třetí

Toto je 4 díl z 9 v seriálu Dovolená
Počet zobrazení: 103

Po včerejších vyčerpáváních zážitcích se probudili docela dlouho a na snídani to měli jen tak tak. Katka už tam seděla a pomalu dojídala. Nabrali si jídlo a šli si k ní přisednout.
„Ahoj, vy dva,“ pozdravila je Katka.
„Ahoj,“ odpověděla Lucka a napila se kafe.
„Ahoj,“ pozdravil i Tom.
„To je dost, že jste dorazili, už jsem si myslela, že pro vás budu muset dojít, abyste vůbec nějakou snídani měli.“
„Díky. Zjistili jsme, že vedle ve městě je trh, tak bychom se tam mohli dojet odpoledne podívat, teda jestli by se ti chtělo s náma,“ přišla Lucka s nabídkou.
„Ještě uvidím, ale není to špatný nápad. Aspoň se nebudeme jen válet na pláži.“
„No právě, dopoledne k moři, odpoledne výlet a večer můžem zkusit místní disco.“
„To zní jako dobrej plán,“ souhlasila Katka, „A co teď dopoledne?“
„Měli jsme v plánu moře, ale jestli máš lepší nápad?“ odpověděl Tom.
„Moře bude fajn.“
Dosnídali, skočili si nahoru pro věci, sešli se před hotelem a společně vyrazili k moři.

Užívali si sluníčka a moře. Tom tentokráte odpočíval na nafukovačce, zatím co holky ve vodě různě blbly. Otočil se tak, aby na ně dobře viděl a nechal se houpat na vlnách, holky po sobě cákaly a pak se snažily potápět jedna druhou. Pošťuchovali se jak malé děti. V tom nečekaně přišla větší vlna a přelila se jim přes hlavy, strhla tak Lucce horní díl plavek. Katka se začala smát, Tom zvedl hlavu, aby viděl, co se děje. Pohled na odhalené Lucčiny kozičky se mu moc zamlouval. Lucka se tvářila naoko naštvaně a v nečekané chvíli se vrhla na Katku. Chvilku se s ní přetahovala, ale nakonec zvítězila a povedlo se jí osvobodit Katčino poprsí z plavek.
„Tak a teď jsme na tom stejně,“ řekla Lucka.
„To se uvidí,“ odvětila Katka a zajela rukama pod vodu. Přejela Lucce po kundičce přes plavky, ta trochu zavzdychala, malinko se rozkročila, aby měla Katka lepší přístup. Ta jí plavky trošku stála a už se prsty probírala mezi závojíčky a hledala knoflík rozkoše. Katka se celá potopila pod vodu, vypustila trochu bublinek směrem k Lucčině dírce, ta se trochu lekla a nadskočila. To byla chvíle, na kterou čekala, nezaváhala ani na okamžik, chytla Lucčiny plavky a stáhla je z ní úplně. Podplavala kousek, vynořila se, zamávala ukořistěným kouskem látky nad hlavou a hodila ho Tomovi, který jejich hrátky sledoval nedaleko od nich.
Lucka si to nenechala líbit, podívala se na Katku a zavolala na ní: „Jen počkej ty potvoro, za to tě večer pořádně utaháme, máš se na co těšit.“
„To má být slib nebo výhružka,“ ozvala se Katka laškovně.
„Tak ty budeš ještě takhle provokovat?“
„Já nee, jak tě něco takového mohlo napadnout?“
Lucka koukla po Tomovi, jestli si má doplavat pro plavky a až pak se vrhnout na Katku, nebo bude riskovat, že jí uvidí někdo nahou. Když uviděla Toma, jak si hraje s jejími plavkami, jak k nim čichá, opájí se vůní jejího těla, rozhodla se, že mu je ještě chvíli nechá a vydala se nahá za Katkou, stejně na pláži skoro nikdo nebyl a ani na ně z pláže nebylo pořádně vidět. Katka se snažila ubránit své plavky, ale nebylo jí to nic platné, proti Lucce neměla žádnou šanci, a tak po troše přetahování skončily u Toma i druhé plavky. Tom si oboje plavky rozložil na polštář matrace, položil si na ně hlavu a nenápadně nasával tu vzrušující dívčí vůni.
„Podívej se na něj, na úchyláka, kouká na nás a ještě se skoro ukájí našimi plavkami,“ povídá Lucka Katce.
„To je teda hrůza, ještě se tu začnu bát.“
„Neboj, pojď ke mě blíž, já tě ochráním.“
Katka se vrhla Lucce do náručí, ta jí objala a začala hladit po nahém těle. Netrvalo dlouho a Katka se poddala Lucčinu laskání a hlazení, začaly se spolu líbat, jejich ruce vzájemně zkoumaly zákoutí ženského těla. Jejich ňadra se k sobě tiskla, bradavky se o sebe třely, jazyky se spolu proplétaly a prstíky dráždily jejich prcinky. Hlasité vzdechy rozkoše jim unikaly z úst mezi jednotlivými polibky a nádechy. První se udělala Lucka, ta ani při svém vyvrcholení nepřestala dráždit Katku a ta jí vzápětí následovala do slastných výšin vyvrcholení.
Když se vzpamatovaly, Lucka povídá: „To jsou dneska lidi, co. Nabídnou ti, že tě ubrání před úchylákem na matračce a přitom tě rovnou sexuálně zneužijou.“
„To teda, co dá dělat. Tak poplaveme za tím úchylem, ať si taky užije.“
Doplavali k němu, zvrhly ho z matrace dolů a sebraly mu taky plavky, aby na tom byli stejně. Než se Tom vzpamatoval, už něj ze dvou stran tiskla dívčí ňadra, na každém stehně cítil jednu rozpálenou mokrou kundičku a na ocase, který byl po předchozím představení tvrdý jako kámen, měl dívčí ruce.
Katka ho pečlivě prohmatala, podívala se na Lucku a povídá: „Docela ti závidím, tohle bych taky ráda cítila v sobě.“
„A chceš to zkusit hned?“ povídá Lucka.
„Já se trochu bojím, aby to nebolelo.“
„Neboj, já ti pomůžu. Nasadíme ho jen na krajíček, o blánu nepřijdeš, to si necháme na večer do postele, když budeš chtít.“
Lucka pohladila Katce buchtičku, vzala Tomův klacek a projela jím mezi závojíčky. Katka zavzdychal, to Lucku povzbudilo, zakroužila kolem špičkou ocasu kolem klitorisu, odpověděly jí ještě hlasitější vzdechy. Nasměrovala proto Tomův pyj do té nevinné panenské dírky. Tom se snažil vše kontrolovat, aby neporušil panenskou blánu, jak Katce slíbili. Pomalu do Katky vnikal, její dírka se roztahovala a postupně si zvykala na kus tvrdého masa, který do ní vnikal. Jak se ocasem dral dovnitř, brzy narazil na překážku. Katka s sebou bolestivě cukla. Tom začal klacek vytahovat a dráždil jí jen na kraji. Ten neznámý nový pocit vyplněné prcinky, i když ne úplně, hnal Katku k orgasmu. Tom jí ještě párkrát protáhnul a Lucka měla, co dělat, aby Katku udržela nad vodou. Jakmile se Katka vzpamatovala, Lucka si s ní vyměnila místo na Tomově ocase. Byla tak vzrušená, že Tom do ní bez problémů vniknul už jen ten pořádný průnik a pocit vyplnění stačil, aby se Lucka roztřásla v orgasmu. Tom cítil její poševní stahy a vzrušen tím, jak se musel kontrolovat, aby se Katce něco nestalo, začal plnit Lucku svým semenem.

Už byl pomalu čas jít na hotel a pak honem na autobus, aby se dostali na do vedlejšího města na trh. Holky v autobusu seděli spolu a povídali si, jak jinak než o sexu. Hlavně Katka se vyptávala Lucky na první sex, snažila se získat i nějaké informace o tom, co už s Tomem zkusily a kde všude si to rozdávali. Cesta jim rychle uběhla, Tom jen poslouchal, co všechno si holky sdělovaly, i to stačilo, aby mu zase stál jako stožár.

Na trhu nechal holky o samotě, stejně koukaly jen po hadrech a doplňkách, a šel sám prozkoumávat zdejší krásy. Nejen krásy, ale i krásky. Na trhu se všude vyskytoval dostatek pěkných holčin jen v tričkách a kraťoučkých šortkách, případně sukních. Tom nevěděl kam dřív koukat, jestli po stánkách nebo radši po holkách. Ve stánkách stejně nic moc zajímavého nebylo, jen samé blbosti. Ale aby se neřeklo, tak nakoupil domů nějaké suvenýry.
Holky zatím našli zajímavý stánek, prodávali tam noční košilky a erotické prádlo. Bylo rozhodnuto, chtěly Toma překvapit, tak nakoupily pár hodně dráždivých kousků. Zbýval akorát tak čas na jednu zmrzku a pak rychle na autobus zpátky.

Cestou zpět se domluvili, že před večeří ještě stihnou zaskočit na chvíli k moři. Jinak si holky celou cestu špitaly, Tom z toho byl trošku nervózní, bylo mu jasné, že se baví o něm a něco plánují.

Na hotelu odložili věci, vzali plavky, osušky a vyrazili k moři. Chvíli se tam cachtali a dováděli ve vlnách. Ani se nenadáli a zjistili, že už je čas k večeři. Vrátili se tedy na hotel, rychle se vysprchovali, holky poslaly Toma dolů do restaurace, aby jim držel místo u stolu, že jim to bude ještě chvíli trvat. Když Tom odešel, Lucka zaťukala na Katku, která si vzala věci a šla se nachystat k Lucce na pokoj. Vyndaly z tašky prádélko, které dnes společně nakoupily. Vzájemně se svlékly a začaly se oblékat do těch nových kousků. Katka si koupila černá tanga, která byla vpředu tvořená jen krajkovým srdíčkem, všechno skrz ně bylo vidět. Když to Lucka uviděla, neodolala, přiklekla ke Katce, začala ji hladit po zadečku a přitiskla své rty na její dosud panenskou prcinku. Neváhala ani chvilku a začala jazýčkem přejíždět přes tu nádheru. Katčina dírka začala ronit slzy rozkoše, na které čekal Lucčin mlsný jazýček. Usilovně jazýčkem pracovala, Katka začala silně vzdychat a tlačila Lucčinu hlavu do svého klína, aby znásobila prožívanou rozkoš a za nedlouho Katka dosáhla vrcholu.

Poté pokračovala s oblékáním Lucka. Ta si koupila rudá saténová tanga, místo zdobení byla tvořena vpředu dvěma díly, mezi kterými byla taková šikovná díra. Bylo jasné, že s tímhle kouskem si toho všichni dost užijí. Tentokráte Katka přiklekla k Lucce, aby zkontrolovala, jak jí kalhotky sedí a jestli je škvíra na správném místě. Bylo jasné, že kontrola musí být důkladná. Nejprve Lucku přes kalhotky pohladila, ta jakmile cítila, jak se na její závojíčky tiskne chladivá látka, trochu s sebou cukla a zavzdychala. Katka tedy pokračovala dál, prstíkem projela dírku v kalhotkách a zároveň se její prstík ocitly mezi Lucčinými lapličkami. Zakroužila prstíkem okolo dírky a poté okolo poštěváčku. Lucka začala hlasitě vzdychat a hladila si svoje ňadra. Katčin prstík byl celý mokrý od milostného mazu, neodolala a prstík si olízla. Moc jí to zachutnalo a tak se na nabízenou dírku přisála. Snažila se hbitým jazýček očistit Lucčinu dírku do sucha. Čím víc sála a lízala, tím víc Lucka tekla a vzdychala. Brzy se Lucka musela posadit na postel, jak se jí začaly podlamovat nohy. Příval rozkoše, který jí Katka poskytovala, se nedal dlouho vydržet. Lucka se položila na postel, roztáhla nohy a rozevřela si prcinku. Katka se přisála ke klitorisu, který vykukoval mezi rtíky, a do dírky vrazila rovnou dva prsty. To už Lucka nevydržela a roztřásla se přicházejícím orgasmem.

Když se Lucka vzpamatovala, dokončily oblékání. Lucka na sebe natáhla tílko, s podprsenkou se nezatěžovala, a červenou sukni, která jí sotva zakrývala zadeček. Katka měla ke kalhotkám i podprsenku. Ta však víc odhalovala, než zakrývala. Byla to jen taková ta, která zespodu podpírá prsa a odhaluje dvorce i s bradavkami. Lucka neváhala a hned olízla vykukující bradavky. Ty ihned zareagovaly a poslušně se vztyčily. Dále si vzala na sebe černou minisukni a černé tričko. Ještě se v rychlosti namalovaly a sešly dolů do restaurace. Tom seděl u stolu zády ke vchodu, na stole už měli přichystanou večeři i se skleničkou vína. Tom se rozhlížel po restauraci, když tu se k němu z každé strany přitočila jedna dívka. Nejprve je nepoznal, ale z jedné strany to byla Katka a z druhé strany Lucka. Obě mu poděkovaly polibkem za donesenou večeři.

Mlčky jedli večeři a popíjeli víno, Tom nevěděl, kam dřív s očima. Holky se šibalsky usmívaly, mrkly na sebe a každá svou rukou zamířila pod stůl a pod svou sukni. Nabraly trošku svých šťáviček a pak prstíky nabídly Tomovi. Ten ochutnal nejprve Lucku a následně i Katku. Měl to jako sladký moučník, po večeři. Když i holky dojedly, vyrazily společně na koktejl. Při procházce po městě se k Tomovi obě tiskly, ten rukama hladil jejich zadečky a po zážitku při večeři se snažil zjistit, jestli mají kalhotky. V tom Katka ukázala na zem, kde uviděla několik centů. Obě se sehnuly, aby ty drobné pro štěstí posbírali. To umožnilo Tomovi nenápadně zajet pod obě sukně. Hladil ty jejich rozkošné prdelky, ale na žádné kalhotky nenarazil. Toho vzrušilo, holky si toho všimly, a když se zvedaly, přejely Tomovi po bouli, které se mu vytvořila na kraťasech. Optal se holek, jestli mají kalhotky. Ty místo odpovědi odtáhly vrchní část sukní a ukázaly provázky od tang. Tom byl s takovou odpovědí spokojený.

Došli k jejich oblíbenému plážovému baru, usadili se ke stolku, co stál stranou. Objednali si koktejly a popíjeli. Jejich ruce se pod stolem vzájemně propletly. Tom hladil každou z dívek po stehně a postupně se snažil propracovat pod sukně. Katka s Luckou měly každá jednu ruku na stole a upíjely koktejl, zatímco druhou rukou zjišťovaly Tomovu připravenost. Jakmile se Tom propracoval pod jejich sukně, začal zkoumat kalhotky.
„Holky, co to máte za kalhotky?“
„Ty jsou nové, dnes koupené. Chtěl bys je vidět?“ odpověděla Lucka, Katka jen usrkávala koktejl brčkem a vychutnávala si Tomovi dotyky.
„Určitě bych chtěl, takhle na dotek se mi líbí. Jsem zvědavej, jak vypadají.“
„Tak si počkej na pokoj.“
„Ach jo, no co se dá dělat, snad do té doby neumřu zvědavostí,“ odpověděl a dál pokračoval ve zkoumání pomocí prstíků.
To už se obě holky vrtěli na židlích, aby Tomovi usnadnily přístup a začaly tiše vzdychat. Když slyšel, jaký účinek má jeho prozkoumávání, zintenzívnil své doteky, cítil, jak mu po prstech stékají jejich milostné šťávy, jak se jejich dírky stahují okolo prstíků. Podíval se na ně a uviděl v jejich tvářích vzrušení, viděl, jak se kousají do rtů a přemáhají hlasité vzdychání. Kroužil kolem poštěváčků, projížděl mezi závojíčky a zasouval prstíky do dírek. Dával však přitom pozor, aby Katku nepřipravil o panenství. Ještě párkrát zakroužil prstíky a obě dívky současně vyvrcholily. Tom ještě párkrát pohladil obě prcinky a pak ruce položil zpátky na stůl. Holky viděly, jak se mu prsty lesknou jejich vlhkostí. Lucka si vzala ruku, která dráždila Katku. Ta se zas pustila do té druhé ruky. Když dokončily očistu Tomových rukou, dopili koktejly, zaplatili a vydali se společně na hotel.

Na hotelu nedočkavě zapadli všichni do jednoho pokoje. Tam se hned Tom vrhnul na holky a začal je střídavě líbat. Mezi polibky se snažil holky vysvléknout, ty se však nenechaly. Posadili Toma na postel, samy se před něj postavily a začali si vzájemně přetahovat trička přes hlavu. Tom věděl, že Lucka nemá podprsenku, byl jen zvědavý, jak je to s Katkou. Byl si jist, že má podprsenku, ale zároveň si všiml stojících bradavek, které se rýsovaly pod tričkem. Holky zahodily trička, a když viděly, jak Tom zírá s otevřenou pusou na Katčinu podprsenku, rozhodly se pro menší představení. Holky se přitiskly k sobě a líbaly se, jejich kozičky se o sebe vzájemně třely. Lucka sjela pusinkou níž a jazýčkem obkroužila obě Katčiny bradavky. Ta jen tiše vzdychla. Lucka si klekla, koukla na Toma a povídá: „Tys chtěl vidět naše kalhotky, viď.“
Ten jen přikývl. Lucka rozepla Katčinu sukni a pomaloučku jí sunula k zemi. Když Katka byla jen ve spodním prádle, předvedla se Tomovi ze všech stran. Tom pochvalně pokýval hlavou. Pak následovalo svlékání Lucky. Té na oplátku pomohla ze sukně Katka. Když byla i druhá sukně dole, Lucka se mírně rozkročila a Lucka začala předvádět výhody Lucčiných kalhotek. Jak za ní klečela, škvírou v kalhotkách jí roztáhla prcinku a předvedla Tomovi její dírku. Ten už to nevydržel, rozepnul kraťasy a vyndal svůj tvrdý klacek a začal si ho pomalu honit.
„Tak ty si ho budeš honit, i když tu máš dvě nadržený holky?“ řekla Lucka.
Tom se na ně jen podíval, „Tak mi pojďte pomoct, to e nedá vydržet se na vás jen koukat.“
Holky nelenily a hned si lehly na postel k Tomovi, každá z jedné strany. Začaly Toma hladit a laskat po celém těle.
„Já už to vážně potřebuju,“ začal škemrat Tom.
Lucka na nic nečekala a osedlala si Toma. Katka se na ní závistivě podívala, chvíli si hladila dírku a kozičky sama a pak si sedla Tomovi nad obličej, aby jí mohl alespoň lízat. Tom ihned zaměstnal své ruce hlazením Katčina zadečku, jazýčkem vylizoval její nadrženou dírku a střídavě se přisával k dírce a na klitoris. Ani Lucka nezaostávala v činnosti, rukama hladila Katčiny kozičky, hrála si s jejími bradavkami a líbala její ústa. Ani Katčiny ruce nezahálely a věnovaly se Lucčinu poprsí. Netrvalo dlouho a Katka se v jejich péči zhroutila v orgasmu a hluboce oddychovala. Mezitím se Lucka s Tomem věnovali sobě. Přetočili se a Lucka teď ležela na zádech. Tom přitiskl její nohy k sobě, opřel si je o rameno a protahoval Lucčinu dírku pořádnými dlouhými tahy, vychutnával si tu těsnost její pochvičky. Lucka si dráždila svá ňadra, tahala se za bradavky a skučela u toho blahem. Píst, který řádil v jejím nitru, ji přiváděl k vrcholu. Katka se vzpamatovala a oplácela Lucce předchozí pozornost a věnovala se rty, zoubky i jazýčkem jejím bradavkám. Olizovala je, tiskla je svými horkými rty, lehce je skousávala zoubky. Lucka přesunula ruku mezi svá sevřená stehna a mnula si klitoris. Tom už cítil stahy její pičky na svém ocasu a proto zrychlil své přírazy. Lucka nevydržela ten příval rozkoše a zmocnil se jí mohutný orgasmu. Její kundička se začala stahovat a ždímala Tomův klacek. Ani ten nevydržel o moc déle a plnit prcinku své milenky. Když z ní vyklouzl, její nohy se samovolně rozevřely a z její dírky vytékalo bílé sperma smísené s jejími šťávami. Katka přesunula svou pozornost k roztažené dírce a jazýčkem se jí snažila očistit. Jak se snažila vše očistit, přivedla Lucku k ještě na jeden vrchol.
Tomovi se při pohledu na ty dvě nymfičky znovu postavil. Katka to uviděla, očistila ten nástroj rozkoše, lehla si na záda, roztáhla nožky a řekla: „Teď jsem na řadě já.“
Tom se na ní podíval a povídá, „Jsi si jistá?“
„Jsem. Po tom, co jsem viděla, chci, abys to byl ty, kdo mě o to připraví. Teda jestli to nevadí Lucce.“
„Mě to nevadí, ráda se o něj podělím.“
„Ale budeš opatrný, viď,“ řekla Katka a podívala se prosebně na Toma.
Ten se k ní sehnul a políbil jí. To už se zvedla i Lucka a přesunula svou pozornost na Katčina ňadra. Tom se přesunul mezi Katčiny nožky a začal lízat její panenskou dírku. Sál její poštěváček, jazýčkem se prodíral mezi závojíčky a snažil se nacpat i do její dírky. Katka sebou házela, jak se jí zmocňovala rozkoš. Dráždění od Toma i Lucky v ní vyvolávalo vlny nádherných pocitů, hlasitě vzdychala a křičela, jak se blížila k vyvrcholení. Oba zvýšili své úsilí a Katka vybuchla v ohromujícím orgasmu. Než se Katka vzpamatovala, Lucka nasadila Tomovi kondom na stojící klacek. Ten ho ihned směřoval mezi Katčiny závojíčky. Její dírka byla báječně vlhká od předchozí prožité rozkoše a tak pro Toma nebyl problém do ní vstoupit. Přesto však postupoval pomalu, aby Katka měla čas si zvyknout. Její dírka se mu bez problémů přizpůsobovala, brzy však narazil na překážku. Při dotyku penisu s panenskou blánou Katka trochu sykla bolestí. Lucka vše pozorovala, když však viděla, co to s Katkou dělá, začala jí uklidňovat. Líbala se s ní a laskala jí kozičky. Tom se v Katce pohyboval jen na krajíčku. Pozoroval jí, a když uviděl v jejích očích chtíč a souhlas, přikývl a prudce přirazil. Katkou projela bolest a z očí jí vytryskly slzy.
„Šššš, to bude dobrý. Už je z tebe žena,“ uklidňovala jí Lucka, z tváří jí slíbávala slzičky. Tom čekal, až bolest z deflorace ustoupí, věděl, že to nesmí uspěchat a nechal Katku uklidnit. Jakmile začala odpovídat na Lucčiny polibky, začal s pomalými přírazy. Pomalu a něžně se pohyboval v pochvičce, kterou před chvílí zbavil panenství a ze které vytékal pramínek krve. Katčina bolest pomalu ustupovala a její chtíč nad ní převzal kontrolu. Kundička pouštěla šťávičku a zvykala si na úplné vyplnění. Katka pomalu vycházela vstříc Tomovým přírazům. Jejich tempo se zrychlovalo a Katčina dírka se stahovala v milostné křeči. Její vzdechy byly hlasitější a plné uspokojení. Lucka se na to nevydržela jen dívat, lehla si vedle nich a prstila si svou kundičku. Místností se neslo sténání tří mladých lidí, kteří si užívali života. Katka se blížila k vrcholu mílovými kroky, ještě pár tahů v její pochvičce a bude hotová. Tom viděl, že jí na vrchol moc nechybí a rukama se začal věnovat kozičkám poskakujícím v rytmu jeho přírazů. To už bylo na Katku moc a prožila svůj první orgasmus s penisem hluboko v sobě. Lucka vedle ní přidala na tempu a i ona vyvrcholila. Tom, když viděl dvě mladé dívky zmítající se v orgasmu, začal plnit šprcku spermatem. Bylo toho tolik, že se bál, aby to guma vydržela. Měl ještě tolik vůle, aby z Katky vyklouzl, došel pro vlhký kapesník a otřel jím právě odblaněnou prcinku. Katka byla vděčná, za tu péči, kterou jí oba věnovali. Dala jim oběma pořádnou pusu a brzy všichni tři usnuli v jedné posteli.

Počet zobrazení: 103

Autor

Navigace v seriálu<< Dovolená 03 – Den druhýDovolená 05 – Den čtvrtý >>
4.9 8 votes
Hodnocení povídky
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Junior

Vynikající pokračování. Tak se Katka rozhodla a myslím, že se jí to moc líbilo. Opět vynikající práce . Už se těším na další díl.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x